„Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści”

Miło mi ogłosić, że wielkimi krokami zbliża się premiera mojej nowej książki dla młodzieży „Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści„. Choć może lepiej byłoby powiedzieć, że zbliża się średnimi krokami, bo premiera zaplanowana jest na 30 czerwca tego roku. 😉Książka jest kontynuacją przygód trójki przyjaciół, Karoliny, Anety i Karola, znanych z wydanej w ubiegłym roku powieści „Szyfr, muzeum i sykomora – czyli gdzie jest skarb prapradziadka„, która została ciepło przyjęta przez recenzentów i czytelników.

Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści
Robert M. Rynkowski, „Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści„, Wydawnictwo Petrus, Kraków 2018, s. ??.

Spokojne wakacje wypełnione słodkim lenistwem? Nie w wypadku Karoliny, Anety i Karola oraz dwojga ich nowych przyjaciół! Karolina zawsze znajdzie jakąś zagadkę do rozwiązania. A jeśli nie, to… zagadka znajdzie ją. Nawet niczym niewyróżniający się „dwór” zdaje się kusić tajemnicą, której rozwikłania nie powstydziłby się Indiana Jones. Rozwiązywanie zagadek z odległej przeszłości nie jest jednak łatwe, gdy wszystkie tropy zdają się prowadzić donikąd, a w drogę wchodzi gang Fryzjera. Czy i tym razem intuicja nie zawiedzie Karoliny? Czy „dwór” rzeczywiście skrywa jakąś tajemnicę? Czy w każdej legendzie jest ziarnko prawdy? I czy uda się przechytrzyć wrogi gang?

Młodszych i starszych czytelników zapraszam do świata kolejnych wakacyjnych przygód bohaterów znanych z powieści Szyfr, muzeum i sykomora – czyli gdzie jest skarb prapradziadka, świata, w którym ich przyjaźń zostanie poddana próbie i w którym będą musieli odpowiedzieć na ważne życiowe pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *